Odnawialne źródła energii – korzystaj z darmowej energii!


5
(1)

W ostatnich dziesięcioleciach co raz więcej mówi się o potrzebie korzystania z energii odnawialnej. W tym artykule podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję.

dom jednorodzinny

Panele fotowoltaiczne na dachu.

Zanieczyszczenie środowiska, pogarszająca się jakość powietrza w większych miastach oraz wyczerpujące się złoża paliw kopalnych – to tylko niektóre spośród niepokojących zjawisk, nasilenie których obserwujemy w dobie XXI wieku. Co raz więcej zatem słyszymy o potrzebie wykorzystywania w jak największej mierze odnawialnych źródeł energii – czyli energii, która drzemie w otaczającej nas przyrodzie. Jakie urządzenia pozwalają nam korzystać z OZE? Do najpopularniejszych urządzeń z zakresu odnawialnych źródeł energii należą przede wszystkim: pompy ciepła, kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne. O ile dwie pierwsze technologie pozwalają na uzyskiwanie energii cieplnej, o tyle przy pomocy instalacji fotowoltaicznej mamy możliwość uzyskiwać energię elektryczną, którą możemy spożytkować w rozmaity sposób.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego co raz bardziej popularne?

Urządzenia typu pompy ciepła czy kolektory słoneczne pozwalają uzyskiwać energię cieplną z powietrza, gruntu lub promieni słonecznych. Dzięki temu możliwe jest prawie bezkosztowe zasilanie instalacji grzewczej oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Niemniej sezon grzewczy nie trwa cały rok. Natomiast panele fotowoltaiczne mogą być w 100% wykorzystywane przez cały rok – oczywiście pod warunkiem, że panuje w miarę słoneczna pogoda. Nadwyżki energii elektrycznej można magazynować lub nawet sprzedawać. Rozwiązanie jest zatem naprawdę uniwersalne i bardzo skuteczne.

Oczywiście sam koszt wykonania projektu oraz montażu instalacji fotowoltaicznej jest jako taką inwestycją wymagającą pewnych nakładów finansowych. Jeśli zastanawiasz się nad montażem tego typu instalacji, warto zorientować się w dostępnych dofinansowaniach rządowych, gminnych lub wszelkich innych. Informacji na temat dotacji dostępnych w regionie dolnośląskim chętnie udzieli firma Kormas.pl.

Zasadniczą zaletą paneli fotowoltaicznych jest możliwość posiadania swojego własnego niezależnego źródła energii elektrycznej. W dobie rosnących cen energii z sieci publicznej niezależność energetyczna może zyskiwać na znaczeniu.

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 5 / 5. Ile osób oceniło: 1

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *