KEL-MET


 

KEL-MET Jarosław Kieler
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe
Zakład Pracy Chronionej
ul. Gminna 5
92-601 Łódź
handlowy@kelmet.pl
kelmet@kelmet.pl
Telefony kontaktowe:
tel.: +48 42 648 88 98
tel./fax.:+48 42 648 88 70
tel. kom. 693 340 111

 

Firma KEL-MET jest dobrze znana w Łodzi – zatrudnia wielu miejscowych specjalistów. Chcemy ją zaprezentować szerszemu gronu, ponieważ firma na to, by być znaną marką w Polsce. KEL-MET działa na rynku polskim od 1984 roku. W tamtym okresie produkcja firmy rozpoczęła się w sektorze motoryzacyjnym i obejmowała produkcję sygnałów dźwiękowych. Obecnie z linii produkcyjnej firmy schodzą części motoryzacyjne, militaria, artykuły medyczne, części dla włókiennictwa i balustrady ze stali nierdzewne. Dzięki czemu możliwy był taki rozwój?

Co wyróżnia firmę na rynku?

KEL-MET prężnie się rozwija. Przede wszystkim stawia na jakość, wdrażanie najnowszych technologii oraz rozwijanie linii produkcyjnej poprzez wprowadzanie kolejnych maszyn. Dlatego przez cały funkcjonowania oferta produkcyjna firmy nieustannie się poszerza. W nowych budynkach o powierzchni 1800m2 mieści się linia produkcyjna w skład, której wchodzą najnowszej generacji maszyny do obróbki metalu oraz maszyny do przetwórstwa wszystkich tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych na przykład: automaty tokarskie CNC, automaty tokarskie, tokarki, frezarki CNC, frezarki, elektrodrążarki wgłębne, elektrodrążarki drutowe, prasy hydrauliczne, wtryskarki, wiertarki, szlifierki, nawijarki, gwinciarki.

Kilka lat temu firma bardzo się rozwinęła, a to dzięki wdrożeniu specjalnego programu. Realizacja programu „Wdrożenie innowacyjnej technologii – gwarancją rozwoju firmy KEL-MET na rynku międzynarodowym” było możliwe dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa.

Gwarancja jakości

Firma stawia na jakość. Wytrzymałość i niezawodność produkowanych przez nią akcesoriów ma ogromne znaczenie dla użytkowników – może decydować o czyimś życiu lub zdrowiu. Dowodem jakości są liczne certyfikaty jakości przyznane firmie w trakcie tych 30 lat pracy. Na przykład w roku 2001 KEL-MET otrzymał Certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobów znakiem bezpieczeństwa nr B/15/129/01. W roku 2005 Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością Nr 1669/4/2011 w zakresie produkcji części i akcesoriów samochodowych oraz produkcji i usług w zakresie obróbki metali i tworzyw sztucznych, a w roku 2011 – Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NATO Commercial and Government Entity Code NCAGE: 2034H przyznanym przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, Oddział Kodyfikacji Wyrobów Obronnych, 43 Krajowe Biuro Kodyfikacyjne.

Firma dla ludzi

KEL-MET to nie wyniki, tabelki i wyliczenia, ale przede wszystkim ludzie. Firma od ponad 20 lat zatrudnia osoby o wyższym stopniu niepełnosprawności, dlatego od 1997 roku przedsiębiorstwo otrzymało status Zakładu Pracy Chronionej. Zatrudnia osoby z wyższymi stopniami niepełnosprawności, które nie poradziły sobie w warunkach otwartego rynku pracy.

Podsumowaniem działań firmy P.P.U.H. KEL-MET może być zapoznanie się z bieżącą produkcją. Na chwilę obecną firma wytwarza:

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 5 / 5. Ile osób oceniło: 1

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.