Młotowiertarki Makita do ciężkich prac budowlanych oraz remontowych


0
(0)

Wykonywanie otworów w ścianach i stropach, skuwanie płytek ceramicznych czy nawet wyburzanie ścian nośnych – to tylko kilka z wielu prac, z jakimi świetnie poradzi sobie młotowiertarka Makita. Jej sercem jest wydajny silnik elektryczny, który w połączeniu ze zmyślnym mechanizmem udarowym pozwala na efektywną obróbkę nawet najtwardszych materiałów budowlanych. Dzięki temu młotowiertarki Makita stanowią podstawowe wyposażenie ekip budowlanych oraz osób zainteresowanych samodzielnym przeprowadzaniem remontów swoich mieszkań.

Dlaczego warto zainwestować w elektronarzędzia marki Makita?

Makita to japońskie przedsiębiorstwo zajmujące się między innymi produkcją sprzętów budowlanych, ogrodowych oraz narzędzi ręcznych. Firma ta od ponad 100 lat dostarcza najwyższej jakości urządzenia, z których każdego dnia korzystają profesjonaliści z całego świata. Popularność ta nie wzięła się jednak znikąd. Czym zatem Makita wyróżnia się na tle swojej konkurencji?

Bezszczotkowe silniki Makita BLDC

Japoński potentat kładzie duży nacisk na rozwój technologiczny swoich produktów. Jednym z najlepszych tego przykładów są motory Makita BLDC, czyli bezszczotkowe silniki zasilane prądem stałym. Ich największą zaletą jest przede wszystkim znacznie wyższa efektywność energetyczna w porównaniu do tradycyjnych wariantów posiadających szczotki węglowe. Znacząco ogranicza to tarcie wewnątrz silnika urządzenia, dzięki czemu może ono znacznie dłużej działać na jednym naładowaniu akumulatora.

Silniki Makita BLDC oferują również dużo większą moc przy mniejszej wadze i gabarytach całego sprzętu. Pozwala to uzyskiwać znacznie wyższą wydajność sprzętów, praktycznie zrównując je ze sprzętami zasilanymi sieciowo. Brak szczotek węglowych to także lepsza żywotność, która przyczynia się do wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji.

Nowoczesne akumulatory z serii Makita LXT

Makita słynie też z wysokiej klasy bezprzewodowych urządzeń akumulatorowych. Są one zasilane akumulatorowo, dzięki czemu zapewniają pełną swobodę pracy w każdych warunkach, a także nie wymagają dostępu do instalacji elektrycznej. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że kompletnie eliminują one kłopotliwe kable.

Korzystając z bezprzewodowych urządzeń Makita, nie trzeba też martwić się o ich wydajność oraz czas pracy. Co więcej, zasilające je akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się długą żywotnością oraz krótkim czasem ładowania.

Wysoka ergonomia korpusów sprzętów Makita

Elektronarzędzia Makita są projektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnej kontroli. Ich obudowy w strategicznych miejscach posiadają wstawki z elastycznych tworzyw sztucznych, które zapewniają pewny chwyt w rękawiczkach, jak i również bez nich.

Ich ergonomiczna konstrukcja minimalizuje również zmęczenie korzystających z nich osób, co pozwala na komfortową pracę przez wiele godzin. Niektóre z nich są także wyposażane w zaawansowane systemy antywibracyjne, które redukują ryzyko wystąpienia potencjalnych chorób zawodowych.

 

Przegląd polecanych młotowiertarek Makita SDS Plus

W ofercie marki Makita można znaleźć wiele różnych modeli młotowiertarek wyposażonych w uchwyt SDS Plus. Każda z nich świetnie sprawdzi się w szeregu prac budowlanych oraz remontowych, jednak szczególnie ciekawie prezentują się trzy konkretne modele.

Akumulatorowa młotowiertarka Makita DHR182TWJU

https://domitech.pl/product-pol-12665-Akumulatorowa-mlotowiertarka-Makita-DHR182TWJU.html

 

Zdecydowanie najciekawszym sprzętem ze stajni japońskiego producenta jest akumulatorowa młotowiertarka Makita DHR182TWJU wyposażona w uchwyt osprzętu kompatybilny ze standardem SDS Plus. Urządzenie to generuje nawet 5000 udarów na minutę, a moc pojedynczego uderzenia wynosi 1,7 J. W połączeniu z prędkością obrotową dochodzącą do 1350 obrotów na minutę umożliwia to niezwykle szybkie wykonywanie otworów w praktycznie każdym materiale budowlanym.

To jednak niejedyna zaleta zapewniana przez młotowiertarkę marki Makita DHR182TWJU. Sprzęt ten jest zasilany akumulatorowo, co eliminuje konieczność dostępu do gniazdek elektrycznych. Wystarczy tylko podłączyć do niego naładowany akumulator o napięciu 18 V z serii LXT i cieszyć się możliwością pracy w praktycznie dowolnym miejscu.

Na pochwałę zasługuje także wysoka ergonomia pracy. Obudowa akumulatorowej młotowiertarki Makita DHR182TWJU została wykonana z materiałów, które pozwalają tłumić znaczną część potencjalnie szkodliwych wibracji. Obsługę urządzenia ułatwia też zintegrowany pochłaniacz pyłu DX05, który automatycznie załącza się po włączeniu napędu. Pozwala on na praktycznie bezpyłowe wiercenie w ścianach, tym samym znacząco zmniejszając ilość nakładów pracy niezbędnych na sprzątnięcie miejsca pracy.

Młotowiertarka Makita HR2631FT

Młotowiertarka Makita

https://domitech.pl/product-pol-4736-Mlotowiertarka-Makita-HR2631FT.html

 

Kolejną, niezwykle ciekawą propozycją jest młotowiertarka Makita HR2631FT. Jej sercem jest silnik elektryczny o mocy 800 W, który stanowi świetny kompromis pomiędzy wysoką wydajnością, a wagą i rozmiarami całego urządzenia. Dzięki temu idealnie sprawdzi się podczas wielogodzinnych prac wymagających nie tylko dużej siły udaru, lecz również wysokiej precyzji.

Młotowiertarka Makita HR2631FT generuje udar o mocy pojedynczego uderzenia odpowiadającej 2,4 J. W zupełności wystarcza to do zastosowań profesjonalnych, pozwalając na sprawne realizowanie nawet największych inwestycji. Co więcej, technologia AVT (Anti-Vibration Technology) aktywnie tłumi ilość przenoszonych na dłonie wibracji, tym samym zauważalnie zwiększając komfort obsługi urządzenia.

Młotowiertarka Makita HR3011FCJ

Z kolei do wykonywania bardziej wymagających prac wyburzeniowych warto wyposażyć się w młotowiertarkę Makita HR3011FCJ. Jej sercem jest silnik o mocy 1050 watów, który umożliwia generowanie energii udarowej wynoszącej aż 3,9 J. W połączeniu z prędkością obrotową dochodzącą

do 4500 obrotów na minutę umożliwia to niezwykle szybkie wiercenie w materiałach pokroju cegły oraz zbrojonego betonu.

Młotowiertarka Makita HR3011FCJ to także niemal idealny sprzęt do wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych. Po osadzeniu w niej dłuta będzie można sprawnie wykuwać otwory w ścianach nośnych, skuwać kafelki, a nawet wyburzać całe wylewki betonowe.

Pracę młotowiertarką Makita HR3011FCJ ułatwia zastosowana w niej technologia AVT, która aktywnie redukuje wszelkie wibracje. Urządzenie posiada też zintegrowaną diodę LED oświetlającą obszar roboczy i ułatwiającą pracę w ciemnych pomieszczeniach.

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 0 / 5. Ile osób oceniło: 0

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *