Dobry materac – sposób na bezsenność


0
(0)

Bezsenność znana wielu osobom, definiowana jest jako stan obniżenia jakości snu lub też zmniejszenia jego ilości. Jej przyczyny upatrywane są: w niemożności odczuwania subiektywnego stanu wyspania, zbyt wczesnym budzeniu, częstych przebudzeniach lub niemożności zaśnięcia. 

Brzmi niewinnie i prawdopodobnie każdy choć raz spotkał się z podobnym problemem. Jednak wszyscy ci którzy muszą mierzyć się z bezsennością każdej nocy doskonale wiedza, że jest to prawdziwy koszmar. Udręka granicząca z torturą ciała i umysłu, która może powodować nie tylko problemy z koncentracją czy rozdrażnienie ale nawet depresje. Człowiek pozbawiony możliwości zaspokojenia swych potrzeb związanych ze snem staje się mniej odporny na infekcje i stres, gorzej wykonuje codzienne zadania, bezpowrotnie tracąc każdej nieprzespanej nocy cząstkę niezbędnej życiowej energii.

Zanim granica wytrzymałości zostanie przekroczona warto więc poszukać rozwiązania problemu. Leki nasenne, wyciszające najczęściej zawierające melatoninę to nienajlepszy pomysł. Zaburzają naturalną pracę dobową organizmu mogąc powodować zniszczenie szyszynki nawet u dzieci. Jeżeli więc lekarz nie stwierdził problemów natury chorobowej należy pomyśleć zanim na własna rękę zakupimy reklamowane produkty w aptece.

Może warto wymienić materac?

Zamiast tego warto sięgnąć po kubek mleka czy lawendową kąpiel, choć większości nawet to nie przyniesie ulgi. Dlaczego? Ponieważ przyczyna najczęściej znajduje się bliżej niż możemy się spodziewać. Jeżeli nasze materace przypominają wysłużone i trzeszczące worki ze sprężynami. Albo też materace zostają zastępowane wątpliwe wygodnymi wersalkami czy sofami nie możemy dziwić się, iż nie możemy normalnie spać. Ciągłe poszukiwanie wygodnej pozycji, konieczność wyleżenia na zagnieceniach, fałdach czy bruzdach przypominających bardziej nizinny krajobraz niż powierzchnie, którą powinny posiadać materace wyklucza takową możliwość.

Zamiast więc niepotrzebnie faszerować się medykamentami warto pomyśleć o odwiedzeniu dobrego punktu posiadającego w ofercie wysokiej jakości materace. Obecnie wykorzystanie najnowszych technologii pozwala tworzyć produkty w pełni ergonomiczne, które są nie tylko bajecznie wygodne ,ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na zdrowie. Koją zmysły, masują, odciążają kręgosłup, zabezpieczają przed roztoczami, relaksują, wyciszają… itp.

Dzisiejsze materace potrafią dosłownie wszystko, oczywiście w tematyce snu i wypoczynku. Dlaczego więc nie odmienić swojego życia dzięki ich właściwościom? Obawiający się kosztów powinny przeliczyć, iż kupujący porządne materace oszczędzają na lekach, maściach, olejkach eterycznych czy przysłowiowym mleku, co brzmi oczywiście zabawnie przy oczekiwanych korzyściach w które należy wliczyć wzrost energii życiowej, odporność na stres czy bajecznie kolorowe sny.

Materace zdają się więc najwłaściwszym „lekiem” pierwszej pomocy, który należy włączyć w leczenie koszmarnej bezsenności. Bezproblemowe w zastosowaniu, nie wykazujące żadnych skutków ubocznych oraz nie powodujące reakcji alergicznych są niczym złoty środek, którego niektórzy jeszcze nie odnaleźli. Dzisiejszej nocy pomyśl wiec tylko co Tobie dadzą materace i który wybierzesz?

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 0 / 5. Ile osób oceniło: 0

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *