Tworzenie sklepu internetowego. Jak wybrać specjalistę?


0
(0)

W jaki sposób wybrać fachowców od tworzenia sklepów internetowych?

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, a cyfryzacja to norma wiele firm decyduje się na poszerzenie ofert sklepów stacjonarnych i chce stworzyć również sklepy internetowe. Zdarza się też tak, że właściciele podejmują decyzje o tym, że rezygnują ze sprzedaży stacjonarnej na rzecz internetowej.

Podstawą jest to, aby sklep internetowy został stworzony i wprowadzony w życie. I w tym miejscu trzeba się zastanowić komu zaufać, kto ma nam stworzyć wymarzony sklep internetowy. Zazwyczaj sami się na tym nie znamy i kompletnie nie wiemy jak się za to zabrać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Pierwszą kwestią są referencje. W przypadku tego typu firm referencjami jest portfolio. Dzięki temu możemy przejrzeć sobie dotychczasowe realizacje i ocenić czy nam się podobają czy nie. Nie warto decydować się na usługi firmy, która nie ma czym się pochwalić, czyli nie publikuje swoich dotychczasowych projektów. Zazwyczaj zdarza się tak, ponieważ mają słabe efekty lub po prostu nie mają żadnych realizacji. Podczas przeglądania różnych prac postarajmy się wcielić w rolę użytkownika, czyli naszego przyszłego klienta. Zobaczmy czy projekty są czytelne, łatwe w obsłudze, a zarazem ciekawie wykonane.

Drugą rzeczą jest cena wykonania takiej usługi. Na cenę wpływa wiele czynników, na przykład koszt pracy programistów. Zazwyczaj ceny zaczynają się od około dwóch tysięcy. Niższe ceny powinny wzbudzić w nas niepokój, ponieważ stworzenie takiego sklepu to dużo pracy i poświęconego czasu przez fachowców. Lepiej nie oszczędzać na tego typu usługach. Sklep będzie naszą wizytówką i od tego w bardzo dużej mierze zależy czy klientowi się spodoba i czy podejmie decyzje o zakupie naszych produktów. Zresztą jest to koszt, który nam się szybko zwróci, biorąc pod uwagę, że będzie dobrze wykonany.

Sklep internetowy na smartfonie

Ostatnia sprawa to kontakt z firmą, na którą chcemy się zdecydować. Jeśli od samego początku kontakt jest utrudniony, na odpowiedzi musimy długo czekać, a telefony pozostają nieodebrane to nie wróży nic dobrego. To jest bardzo istotne i pomaga w stworzeniu projektu, wprowadzeniu ewentualnych poprawek.

Powyższe zalecenia nie dają gwarancji, że będziemy zadowoleni z efektu końcowego w stu procentach, ale pozwoli nam wybrać rzetelną firmę, która poważnie traktuje zlecenia i zależy jej na zadowoleniu klienta.

PEARBRAND Sp. z o.o.
ul. Batalionu AK „Parasol” 3/123
01-120 Warszawa
NIP: 527-278-69-39

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 0 / 5. Ile osób oceniło: 0

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *