Które okna wybrać: plastikowe, drewniane czy aluminiowe?


0
(0)

Przed zakupem okien do swojego domu musimy podjąć decyzję jakie okna wybrać. Mamy do wyboru okna plastikowe, drewniane i aluminiowe. Pewnie zastanawiasz się, które wybrać, aby okna zarówno spełniały swoją funkcję użytkową, jak i dobrze się prezentowały.

Od tego jakie okna wybierzemy zależy jaka będzie przenikalność ciepła, antywłamaniowość i izolacyjność dźwiękowa.

Okna plastikowe

W dzisiejszych czasach okna plastikowe są najpopularniejsze ze względu na ich atrakcyjną cenę. Wewnątrz profili z plastiku są komory. Mają one bezpośredni wpływ na izolację cieplną. Najczęściej kupowanymi oknami są te z pięcioma komorami, ale również można spotkać takie, które mają sześć komor. Jeśli chodzi o izolację akustyczną to okna PCV mają bardzo dobre wyniki.

Wadą jest to, że okna PCV są o wiele gorsze pod względem stabilności niż okna aluminiowe czy drewniane. Jeśli marzą nam się okna z dużym przeszkleniem, np. na taras to lepiej zdecydować się na okna drewniane czy też aluminiowe.

Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć jest to, że okna drewniane mają o wiele lepszą izolacyjność cieplną od okien plastikowych. Warto też wiedzieć, że niestety okna PCV pod wpływem słońca mogą żółknąć, co przekłada się na mało atrakcyjny wygląd. 

Zielone okno z drewna

Zielone okno z drewna

 

Okna drewniane

Okna drewniane przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i trwałe. Na rynku możemy spotkać między innymi okna z dębu, jesionu, modrzewia czy orzecha. Bardzo istotne jest to, że okna z drewna są odporne na odkształcenia.

Wada, o której warto wspomnieć jest wrażliwość na wilgoć. W przypadku, kiedy okna są narażone na duże opady deszczu może dojść do zniszczenia ramy z zewnętrznej strony. Aby temu zapobiec warto zainwestować w nakładkę aluminiową, która uchroni ramę przed uszkodzeniem.

 

Produkcja okien aluminiowych
ul. Targowa 16
08-304 Jabłonna Lacka, woj. mazowieckie
biuro@internationalwindows.pl

 

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe słyną przede wszystkim z tego, że są bardzo wytrzymałe i trwałe. Świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy mieć w domu duże przeszklenia. Do plusów zaliczamy również to, że okna aluminiowe są bardzo odporne na rdzę.

Minusem okien aluminiowych jest słabe przewodzenie dźwięku i ciepła, co niekorzystnie wpływa na nasze rachunki. W takim przypadku na ratunek przychodzi nam również nakładka aluminiowa.

Tak jak widać każdy rodzaj okien ma zarówno zalety, jak i wady. W razie wątpliwości i pytań najlepiej skontaktować się ze sprawdzonym producentem, który rozwieje nasze wątpliwości.

Oceń ten artykuł!

Kliknij aby ocenić!

Aktualna ocena artykułu 0 / 5. Ile osób oceniło: 0

Na razie brak ocen, bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *